facebook ico

Křesadlo 2011

 

V čtvrtek  2.února 2012 proběhlo ve Vsetíně již potřetí udílení cen Křesadlo. Smyslem této ceny je poděkovat všem dobrovolníkům, zviditelnit neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou práci i respekt k těm, kteří ji vykonávají. Organizace i jednotlivci ze Vsetínska měli možnost během podzimu nominovat své dobrovolníky na tuto cenu. Jedinou podmínkou byla délka dobrovolnické služby alespoň 1 rok. Celkem přišlo 6 nominací, ze kterých hodnotitelská komise vybrala 3 dobrovolníky, kteří tuto cenu převzali.

  • Paní Radomíra Ventorová – paní Venturová se dobrovolnictví věnuje od roku 2008. Svůj čas věnuje těm nejmenším, dětem, které do života nevstoupily právě tou šťastnou nohou. Dětem, které z různých důvodů nemají to štěstí být ve své rodině, s milujícími rodiči, obklopeni jejich láskou. Při návštěvách v zařízení se individuálně věnuje vždy jednomu dítěti, které si tak užívá, že se mu plně věnuje jeden dospělý člověk. Doprovází děti také na různé výlety či aktivity a děti se na její návštěvu vždy velmi těší.
  • Paní Jindriška Havlátová  – na dobrovolnické službě paní Havlátové je zajímavé to, že ji vykonává ve dvojici. Jejím nerozlučným společníkem je její pes zlatý retrívr  Terezka, se kterým provádí canisterapii u dětí. Kontakt psa s dítětem probouzí v dětech radostné pocity, napomáhá sbližování s okolím a podporuje komunikaci. Canisterapie  pomáhá také při rehabilitaci u zdravotně postižených dětí, při nácviku hrubé a jemné motoriky a uvolňování spasmů. Práce je to krásná, ale také náročná, jak pro dobrovolníka, tak i pro jeho pejska.
  • Pan Petr Danihel – pan Danihel se dobrovolnické činnosti zapojil už v roce 2007. Během této doby vykonával dobrovolnickou službu ve dvou organizacích, které se zaměřují na pomoc dětem a v současné době je již přes rok zapojen do projektu Pět P, v rámci kterého se individuálně věnuje jednomu znevýhodněnému dítěti. Program Pět P představuje Pomoc, přátelství, Péči, podporu, prevence. Je to preventivně volnočasový program pro děti, které jsou různým způsobem znevýhodněné a je postaven na principu dobrovolného vztahu mezi dítětem a dospělým dobrovolníkem.

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

  • [download id=“1″]
  • [download id=“2″]

-->

Hledáme
Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. Zlínský kraj Město Vsetín NADACE Synot Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení