facebook ico

Křesadlo 2011

Křesadlo 2011

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

Ve čtvrtek 2.února 2012 proběhlo ve Vsetíně již potřetí udílení cen Křesadlo. Smyslem této ceny je poděkovat všem dobrovolníkům, zviditelnit neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou práci i respekt k těm, kteří ji vykonávají. Organizace i jednotlivci ze Vsetínska měli možnost během podzimu nominovat své dobrovolníky na tuto cenu. Jedinou podmínkou byla délka dobrovolnické služby alespoň 1 rok. Celkem přišlo 6 nominací, ze kterých hodnotitelská komise vybrala 3 dobrovolníky, kteří tuto cenu převzali.

Radomíra Venturová – paní Venturová se dobrovolnictví věnuje od roku 2008. Svůj čas věnuje těm nejmenším, dětem, které do života nevstoupily právě tou šťastnou nohou. Dětem, které z různých důvodů nemají to štěstí být ve své rodině, s milujícími rodiči, obklopeni jejich láskou. Při návštěvách v zařízení se individuálně věnuje vždy jednomu dítěti, které si tak užívá, že se mu plně věnuje jeden dospělý člověk. Doprovází děti také na různé výlety či aktivity a děti se na její návštěvu vždy velmi těší.

Jindriška Havlátová  – na dobrovolnické službě paní Havlátové je zajímavé to, že ji vykonává ve dvojici. Jejím nerozlučným společníkem je její pes zlatý retrívr  Terezka, se kterým provádí canisterapii u dětí. Kontakt psa s dítětem probouzí v dětech radostné pocity, napomáhá sbližování s okolím a podporuje komunikaci. Canisterapie  pomáhá také při rehabilitaci u zdravotně postižených dětí, při nácviku hrubé a jemné motoriky a uvolňování spasmů. Práce je to krásná, ale také náročná, jak pro dobrovolníka, tak i pro jeho psa.

Petr Danihel – pan Danihel se dobrovolnické činnosti zapojil už v roce 2007. Během této doby vykonával dobrovolnickou službu ve dvou organizacích, které se zaměřují na pomoc dětem a v současné době je již přes rok zapojen do projektu Pět P, v rámci kterého se individuálně věnuje jednomu znevýhodněnému dítěti. Program Pět P představuje Pomoc, přátelství, Péči, podporu, prevence. Je to preventivně volnočasový program pro děti, které jsou různým způsobem znevýhodněné a je postaven na principu dobrovolného vztahu mezi dítětem a dospělým dobrovolníkem.

 

Uložit

Ministerstvo zdravotnictví České republiky Zlínský kraj Město Vsetín Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení
...