facebook ico

Křesadlo 2019

V pondělí 22.6.2020 proběhlo na vsetínském zámku během Setkání zástupců neziskových organizací s vedením města při příležitosti ocenění dobrovolné práce a firemní filantropie předávání cen Křesadlo 2019. Dobrovolníci Vlasta Březovská a Václav Pavlůsek převzali Křesadla z rukou Jiřího Tošnera, zakladatele dobrovolnického centra Hestia a zároveň celorepublikového koordinátora cen Křesadlo. Další oceněná Denisa Čermáková se nemohla předávání cen osobně zúčastnit. Záštitu nad cenou Křesadlo 2019 převzal místostarosta Vsetína Ing. Tomáš Pifka. 

Držitelé ceny Křesadlo 2019

Mgr. Vlasta Březovská

Paní Mgr. Vlasta Březovská se jako dobrovolník věnuje arteterapii. Svou dobrovolnickou činnost zahájila v říjnu 2017 v Základní škole Vsetín, Turkmenská, kde předtím dlouhá léta působila jako pedagog. Do června 2018 zde vedla výtvarně terapeutický kroužek pro děti. Následně zaměřila své aktivity na seniory, a to v Domově Harmonie a v Domově pro seniory Jasenka – Vsetín. Od dubna loňského roku pravidelně dochází také za pacienty oddělení následné péče ve Vsetínské nemocnici. Pro seniory připravuje skupinové i individuální terapeutické aktivity, pomáhá při přípravě a relizaci nejrůznějších akcí. Obdiv si zaslouží zejména její pozitivní životní energie a to, s jakou profesionalitou k dobrovolnictví přistupuje. Svým přístupem a komunikativností dokáže v lidech vzbudit zájem a radost z tvorby. Ocenění je poděkováním a uznáním za desítky hodin dobrovolné práce, které paní Mgr. Březovská nezištně věnuje druhým.

Denisa Čermáková

Slečna Denisa Čermáková je studentkou Masarykova gymnázia Vsetín. Ve svém volném čase již druhým rokem navštěvuje s pejsky plemene Yorkshirský teriér oddělení následné péče ve Vsetínské nemocnici. Jejich návštěvy jsou v nemocnici velmi oblíbené. Společně obcházejí pokoje, pejsci mohou k pacientům přímo na postel, vždy se ochotně nechají hladit a mazlit. Se svou majitelkou předvádí také nacvičenou choreografii a nejrůznější „psí kousky“, které umí. Návštěva pejsků působí radost všem, pacientům i personálu na oddělení. Nominace je poděkováním a uznáním za dobrovolnickou činnost, která do nemocničního prostředí přináší spoustu radosti a úsměvů.

Václav Pavlůsek

Jako dobrovolník působí pan Pavlůsek od března 2018 v Domově Harmonie Diakonie Vsetín. Pravidelně, několikrát měsíčně, navštěvuje uživatele domova, zejména muže, společně se věnují různým aktivitám, hrají karty, povídají si nebo chodí na procházky. Protože v sociálních službách pracují převážně ženy, je vítaným společníkem, který dokáže zlepšit náladu a přispět k psychické pohodě obyvatelů domova. Obdiv si zaslouží zejména jeho skromnost a pozitivní přístup k lidem. Pan Pavlůsek nepovažuje dobrovolnickou činnost za nic výjimečného, přijde mu normální pomáhat lidem. V létě 2019 přivedl k dobrovolnické činnosti i svou manželku, do domova nyní docházejí společně.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky Zlínský kraj Město Vsetín Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení
...