facebook ico

Křesadlo 2021

Ve čtvrtek 21.4.2022 byla v Mramorovém sále Zámku Vsetín předána Křesadla třem výjimečným dobrovolníkům. 

Křesadlo 2021 – držitelé ceny pro region Vsetínsko:

Jarmila Drahoňovská

Paní Jarmila Drahoňovská se velkou část svého života věnuje pomoci osobám s těžkou zrakovou vadou. Jako dobrovolník působí v SONS ČR, z.s., oblastní odbočka Vsetín, kde aktivně pomáhá členům spolku. Paní Drahoňovská je oblíbenou společnicí při kolektivních aktivitách, je autorkou programu známého Klubu dobré nálady při našem pracovišti. Paní Drahoňovská pomáhá také při zájezdových programech a externích volnočasových aktivitách, je spolehlivou průvodkyní. Ráda organizuje soutěže o ceny a dokáže naše členy motivovat pro setkávání a zapojení se do různých aktivit. Její dobrá nálada je pro naše členy povzbuzením pro zvládání těžkých životních situací. V náročné covidové době byla s osamělými členy SONS ČR, z. s. v telefonickém kontaktu a stala se jim velkou oporou.

Ing. Zbyněk Slavík

Pan Slavík se od listopadu 2019 věnuje dobrovolnictví v Domově Vyhlídka a Jabloňová Diakonie ČCE, středisko Vsetín. Jeho poutavá vyprávění jsou pro uživatele obou domovů velkým obohacením, zábavnou a smysluplnou formou dokáže zaplnit jejich volný čas. Na návštěvy pana Slavíka se jeho posluchači vždy velmi těší a při loučení si už domlouvají další návštěvu. Dobrovolnickou činnost pan Slavík vykonával i v době koronavirové pandemie. Jeho oblíbeným místem pro setkávání s uživateli se stala terasa Domova Vyhlídka. Pan Slavík je velmi oblíbeným společníkem, a to nejen pro svou inteligenci, ale i pro svůj příjemný hlas.

Vendula Marie Šmerdová

Slečna Šmerdová je studentkou druhého ročníku Střední zdravotnické školy ve Vsetíně. K dobrovolnictví si našla cestu už v 15 letech. Jako dobrovolník působí v Oblastním spolku Českého červeného kříže Vsetín. Jednou týdně dochází do kroužku „Mladý záchranář“. Jako dobrovolník pomáhá při organizačním zajištění nejrůznějších akcí pro veřejnost. Zapojila se také do sbírky zdravotnického materiálu pro Ukrajinu. O prázdninách pracovala jako dobrovolník v Masarykově veřejné knihovně Vsetín. Svým aktivním přístupem k dobrovolnictví, za který byla nominována na cenu Křesadlo, může inspirovat další mladé lidi k účasti na dobrovolnických aktivitách.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky Zlínský kraj Město Vsetín Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení
...