facebook ico

Informace pro dobrovolníky

Jak se stát dobrovolníkem

Telefonicky nebo osobně kontaktujte koordinátora dobrovolníků. Dohodnete si schůzku, na které se vám dostane podrobnějších informací: o dobrovolnictví všeobecně, o úloze dobrovolnického centra, o nabídce aktivit v přijímajících organizacích.

Zájemce si vybere organizaci, do které by se chtěl zapojit a druh činnosti, kterou by chtěl vykonávat, stejně jako si určí časový rozsah svých dobrovolnických aktivit.

Koordinátor dobrovolníků kontaktuje zodpovědnou osobu v přijímající organizací a domluví schůzku s dobrovolníkem.

Během schůzky, na které je přítomen dobrovolník, koordinátor dobrovolnického centra a koordinátor v přijímající organizaci, si dohodne dobrovolník způsob svého zapojení do činnosti organizace, dostane informace o její činnosti, a pokud jde o práci se seniorem nebo klientem zdravotně postiženým, je poučen o způsobu komunikace (tyto informace poskytuje i koordinátor dobrovolníků dobrovolnického centra při vstupním pohovoru s dobrovolníkem).

Sepsání dohody mezi Adorea – dobrovolnickým centrem Vsetín, z. s. a dobrovolníkem o dobrovolné činnosti, která vytyčuje práva a povinnosti všech zúčastněných stran.

Každému dobrovolníkovi je nabídnuta možnost konzultace se supervizorem nebo koordinátorem dobrovolníků.

Dobrovolnickou službu je možno kdykoli svobodně, bez obav a bez udání důvodů ukončit.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky Zlínský kraj Město Vsetín Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení
...