facebook ico

Projekt: „Ukážu ti svět“

NTM A

Podporovatel projektu: Nadace Terezy Maxové dětem
Doba trvání projektu: 1. 1. 2015 – 31. 12. 2015

Finanční prostředky budou použity na udržení a rozvoj stávajícího dobrovolnického programu zaměřeného na pomoc sociálně znevýhodněným dětem v ústavních zařízeních (Valašské Meziříčí, Liptál). Cílem projektu je rozvíjet u dětí v ústavní výchově prostřednictvím neformálního vztahu s dobrovolníkem schopnost navazovat a budovat sociální kontakty i mimo prostředí zařízení, přispět ke zkvalitnění trávení volného času dětí, rozvíjet jejich individuální schopnosti a dovednosti.

Dobrovolníci fungují jako významné pojítko se „světem venku“. Věnují se dětem buď individuálně nebo tráví čas s dětmi ve skupině. Dobrovolníci také pomáhají při různých akcích a výletech. Projekt chce pokračovat v realizaci canisterapie v Kojeneckém a dětském centru, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, p. o., která je určena dětem se speciální péčí. Získané prostředky umožní rozšířit a zintenzivnit dobrovolnickou činnost zaměřenou na individuální potřeby dětí v jejich volném čase.

Výstupy projektu:

V průběhu trvání projektu se do dobrovolnické činnosti zapojilo celkem 9 dobrovolníků. Děti v Kojeneckém a dětském centru, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, p.o. pravidelně navštěvovala dobrovolná canisterapeutka Jindřiška Havlátová se  svou fenkou Terkou. V projektu budeme i nadále pokračovat.

Nadace Agrofert Vodovody a kanalizace Vsetín, a.s. Zlínský kraj Město Vsetín Ministerstvo vnitra České republiky Vsetín info.cz – informační web pro Vsetín a okolí
Přepnout na původní zobrazení